Відбір Євро-2024, 9 тур

Група B

Франція – Гібралтар – 14:0

Голи: Сантос, 3 (А), Муелі, 5 (А), Заїр-Емері, 16, Мбаппе, 30 (пен.), 75, 82, Клаус, 35, Коман, 36, 66, Фофана, 37, Рабіо, 64, Дембеле, 74, Жиру, 89, 90+1

Вилучення: Сантос, 18

Нідерланди – Ірландія – 1:0

Гол: Вегхорст, 12

Франція вже оформила вихід на Євро-2024, а Гібралтар так і не набрав жодного очка. Дешам вирішив випустити з перших хвилин півзахисника Воррена Заїра-Емері, для якого це був дебют у віці 17 років та 255 днів. Він третій наймолодший гравець за всю історію збірної Франції. Молодшими були лише Фелікс Віал (17 років та 76 днів у 1911 році) та Моріс Гастігер (17 років та 128 днів у 1914).

У першому таймі французи знищили аутсайдера групи. Однак погром розпочався із двох автоголів, один з яких забив Сантос. Третій м'яч у активі юного дебютанта Заїра-Емері, якого одразу замінили через травму. Антигерой Гібралтару Сантос отримав за фол проти вундеркінда ще й червону картку, а підопічні Дешама продовжували добивати суперника. Мбаппе, Клаус, Коман та Фофана зробили рахунок 7:0.

По перерві Франція не зупинилася та забила ще 7 м'ячів. Зокрема, Мбаппе у цьому матчі оформив хет-трик та 3 асисти. Жиру дублем поставив остаточну крапку в цьому трилері, забивши один з голів ножицями. Франція встановила рекорд відбіркового циклу, вперше в своїй історії забивши понад 10 м'ячів.

Нідерланди перемогли Ірландію. Господарі увесь перший тайм контролювали гру та створили низку перспективних атак, про що і свідчить статистика – 9:1 за ударами на користь нідерландців. Вегхорст на 12-й вивів команду вперед.

По перерві Ірландія зрівняла, однак взяттю воріт передував офсайд. Господарі й надалі не підпускали до воріт суперників, тож мінімальну перевагу вдалося зберегти до фінального свистка.

Тож, французи на першому місці (21 пункт), Нідерланди другі (15) – обидві команди вже гарантували собі путівки на Євро-2024. Греція (12), Ірландія (6), Гібралтар (0) позаду.