У третій день ЧЄ-2023 з важкої атлетики збірна України здобула шість медалей у ваговій категорії до 59 кг. Звання абсолютної чемпіонки виборола Каміла Конотоп. Також три бронзи завоювала Надія Шпилька.

Українка у ривку підкорила позначку у 106 кг, а в змаганні з поштовху підняла 129 кг. Таким чином, Конотоп оновила рекорд Європи як за окремими виступами, так і за сумою двох дисциплін – 235 кг. Відзначимо, що наша важкоатлетка вдруге стала абсолютною чемпіонкою континенту.

Інша українка, Надія Шпилька, з сумарним результатом у 207 кг (93 кг в ривку та 114 кг у поштовху) виборола три бронзових нагороди.

Отже, збірна України з важкої атлетики має у своєму активі вже 11 медалей. Напередодні дві бронзи здобула Ангеліна Ломачинська у вазі до 49 кг, а Світлана Самуляк у вазі до 55 кг закінчила турнір з трьома срібними нагородами.