Командам не вистачило 90 хвилин, щоб визначити володаря путівки у чвертьфінал – 0:0. У першому екстра-таймі виходити вперед нарешті могла збірна Португалії. Дркучіш у штрафному майданчику грубо сфолив проти Жоти.

Арбітр Орсато призначив пенальті у ворота словенців. До позначки прогнозовано підійшов Роналду, але не зумів виграти дуель в Яна Облака. Удар Кріштіану був непоганим, але словенська зірка продемонстрував дива майстерності. Під час перерви володар 5 "Золотих м'ячів" розплакався. Не могла стримати емоції на трибунах і його мати.

У підсумку долю перепустки у чвертьфінал визначили у серії пенальті. Тут уже героїзм проявив інший голкіпер. Діогу Кошта відбив парирував удари з 11-метрової позначки від словенців, а португальці не схибили жодного разу. Зокрема, Роналду з другої спроби таки виграв двобій з Облаком.