Олімпіада-2024. Баскетбольний турнір. Чоловіки. Півфінал

США – Сербія – 95:91 (23:31, 20:23, 20:22, 32:15)

США привезли на Олімпіаду-2024 суперзіркову збірну: Леброн Джеймс, Стеф Каррі, Кевін Дюрант, Ентоні Девіс, Антоні Девіс, Джоель Ембіід.

На груповому етапі американці знищили сербів (84:110), однак у півфіналі гра пішла повністю за сценарієм команди з Балкан. У першій чверті збірна Сербія заробила собі комфортний гандикап у 8 очок – 31:23.

Друга партію балканці знову виграли, щоправда, вже не з такою вагомою перевагою (цього разу лише у три пункти). Однак вони все ще впевнено залишалися попереду у матчі – 54:43.

Третій відрізок гри також був за сербами, після нього вони вели з рахунком 76:63. Усе перекреслила завершальна чверть, де американські суперзірки змогли перекусити сербів та за три хвилини до завершення вперше зрівнялася зі суперниками – 84:84. Американці нарешті зловили кураж та дотиснули опонентів у четвертій чверті, яка стала вирішальною (32:15). Загальний рахунок 95:91

Головними творцями цього успіху стали Стефф Каррі (36 очок, 8 підбирань, 2 паси) та Джоель Ембіід (19+4+2), який особливо феєрив у останній чверті. Леброн Джеймс єдиний серед гравців двох команд, кому вдалося оформити тріпл-дабл (16+12+10). Головна зірка сербів Нікола Йокіч став автором дабл-даблу (17+5+11).