"Багаторічна організаційна імпотентність керівництва Федерації шахів України приносить свої вражаючі результати. У негативному значенні.

Перехід найсильнішого нашого шахіста його покоління, молодого гросмейстера Кирила Шевченка під кольори Румунії завдає чергового важкого удару по українській збірній (не говорячи навіть про перспективи України в індивідуальних змаганнях найближчими двадцяти роками).

З причин розбіжностей із керівництвом федерації та неповаги з її боку давно не грають за нашу команду гросмейстери Ельянов, Пономарьов, Криворучко, Арещенко.

Якщо до збірної не будуть залучені свіжі гравці, взяти яких начебто ніде, і вдасться продовжити вмовляти тих, хто виступав за неї останніми роками, то в колективі залишаються гросмейстери Коваленко, Волокитін, Іванчук, Коробов, Оніщук, Кузубов. Далеко не зірковий склад для нинішніх часів, і жодного молодого шахіста. Перспективи зростання негативні.

Констатуємо очевидне. Діяльність, а точніше – бездіяльність ФШУ під керівництвом Капустіна та Гнипа остаточно вивела Україну з фаворитів змагань у світових чоловічих шахах. Ми викинуті з-поміж найсильніших шахових країн, якими на даний період є США, рф, Індія та Китай. З керівництвом Капустіна та Гнипа у національній федерації має бути покінчено якнайшвидше", – заявив Голубєв на своїй сторінці у Facebook.