Чемпіонка Вімблдону 2023 та срібна призерка Олімпіади 2020 Маркета Вондроушова отримала дискваліфікацію на чотири роки за відмову пройти допінг-тест у грудні 2025 року. Про це повідомляє прес-служба Міжнародного агентства із забезпечення чесності в тенісі (ITIA).

Інцидент стався 3 грудня 2025 року, коли офіцер допінг-контролю прибув до помешкання 26-річної спортсменки приблизно о 20:00 для проведення позазмагального тесту, однак вона відмовилася його проходити.

Свою відмову Вондроушова пояснила стресом, проблемами з психічним здоров'ям і побоюваннями за власну безпеку. Трибунал врахував аргументи тенісистки, а також свідчення офіцера допінг-контролю, який намагався провести тест, однак визнав їх недостатніми для виправдання відмови.

Дискваліфікація триватиме до 21 червня 2030 року. Водночас спортсменка має право оскаржити вердикт у Спортивному арбітражному суді (CAS).

Нагадаємо, Вондроушова раніше була шостою ракеткою світу, однак нині посідає 122-ге місце у рейтингу WTA. Після останнього оновлення вона втратила 73 позиції.

Калініна перемогла Снігур в українському дербі та вийшла в 1/8 Істборна перед Вімблдоном