Нещодавно в український прокат вийшов "Веном: Останній танець" – третій фільм про однойменного персонажа з коміксів. Журналіст-розслідувач Едді Брок став єдиним на Землі носієм інопланетної форми життя. У ньому живе Веном – симбіот, який потребує для себе живого носія-людину. Роль репортера Едді Брока виконує брутальний Том Харді.

Ажіотаж навколо стрічки відродив інтерес ЗМІ до актора – новини про британця заполонили медіа та соцмережі. Особливо припала до душі фанатам поява Харді на червоній доріжці під час презентації екшну. Спортивну статуру 47-річної зірки підкреслював стильний образ тотал-блек.

Дивлячись на британця, мимоволі задумуєшся: як йому вдається тримати себе у такій чудовій формі? Звичайно ж, здорове харчування та заняття спортом. Та чи знали ви, що Том Харді має фіолетовий пояс із бразильського джиу-джитсу? Як виявилося, зірка вже багато років займається цим видом єдиноборств. Ба більше, Том виграв не один турнір. Тож як усе почалося, який шлях пройшов Харді у джиу-джитсу та чому саме цей спорт?

У 2011-му світ побачив фільм "Воїн" режисера Ґевіна О'Коннора, де головну роль виконав тоді ще 33-річний Том Харді. Актор зіграв колишнього солдата, який повертається додому з війни й робить кар’єру бійця UFC. Втім, стає конкурентом свого ж брата, оскільки вони обидва беруть участь у національному змаганні. Цей фільм можна назвати одним із найкращих у портфоліо британця.

Саме під час зйомок у "Воїні" Харді ближче познайомився зі світом бойових мистецтв. Готуватися йому допомагав Патрік Монро, друг актора та колишній морпіх. Британець вставав о сьомій ранку, їв тост із арахісовою пастою, а потім вирушав до залу, випиваючи дорогою протеїновий коктейль. Дві години на день він займався боксом, дві години роботи на лапах, а потім були муай-тай та БЖЖ. Була і хореографія бою, щоб якомога природніше виглядати у кадрі. Актор тренувався п'ять разів на тиждень.

Шалений ритм тренувань настільки виснажував Тома, що згодом він був змушений взяти паузу, щоб осягнути всю глибину трагедії його персонажа.

"Ми тренувалися аж до зйомок, шість тижнів поспіль билися з Нейтом Марквардтом, який виступає у середній вазі в UFC, Ентоні Рамбл Джонсоном, який також виступає в середній вазі UFC, Івом Едвардсом з Pride.

Це були найінтенсивніші тренування – сім днів на тиждень. Потім ми займалися протягом перших двох місяців зйомок, поки не вийшли на ринг", цитує актора Sashfilm.com.

В інтерв'ю Esquire UK Харді розповів, що згодом із БЖЖ його ближче познайомив колега по серіалу "Воїн" Джоел Еджертон. За словами Харді, Еджертон тренувався джиу-джитсу протягом декількох років і запропонував Тому спробувати.

Після того, як зірка Голлівуду захопився БЖЖ, він став відданим практиком цього виду спорту. Актор вважає, що цей вид єдиноборств допомагає йому підтримувати психічне та фізичне здоров'я.

Харді почав тренуватися в організації ReOrg BJJ. Том є довіреною особою та послом цієї благодійної структури, яку заснувала Королівська морська піхота. ReOrg Jiu-Jitsu Foundation допомагає ветеранам, наприклад, колишнім морським офіцерам або колишнім військовослужбовцям, вивчати БЖЖ. Її створили у 2017 році для того, щоб люди могли зцілюватися не тільки фізично, а й морально.

Варто зауважити, що Том Харді свого часу боровся з наркозалежністю. Актор навіть заявляв, що дивом залишився живим. Том хотів допомогти людям вирватися з цього, тому повністю підтримав ідею ReOrg.

"Наркоманія – це складна і заплутана тема, в якій важко орієнтуватися, як і психічне здоров'я. Ці теми є глибоко особистими для мене і надзвичайно близькими моєму серцю.

Для мене велика честь представляти благодійну організацію ReOrg та мою команду, а також велику роботу, яку вони виконують, підтримуючи психічне здоров'я та добробут ветеранів служби, військових та працівників служб швидкого реагування через терапевтичні переваги джиу-джитсу та фітнес-тренувань.

Прості тренування для мене (як хобі та особиста любов) стали ключовим фактором для подальшого розвитку глибшого відчуття внутрішньої стійкості, спокою та благополуччя. Я не можу підкреслити важливість, яку він мав, і вплив на моє життя та життя моїх товаришів по команді", – йдеться у одному з постів Харді.

Свої перші змагання актор виграв влітку 2022 року. Двадцятого серпня він здобув перемогу на REORG Open – як у Gi (традиційна форма бойового мистецтва), так і в No-Gi. Харді змагався у категорії від 36 років і старші, з вагою 85,5 кг у No-Gi та 82,3 кг у Gi.

Після завершення змагань Харді поспілкувався з Мохамедом Ітумейном, рефері, який згодом мав проводити свій власний турнір за підтримки ReOrg. Харді натякнув, що з’явиться на змаганнях, але суддя вважав, що актор просто жартує. Зрештою, він же велика кінозірка.

За три тижні до турніру Ітумейн отримав реєстраційний список, і там було ім'я Харді. Рефері вирішив тримати це в таємниці, щоб не привертати зайвої уваги до участі актора. Британець змагався під своїм справжнім ім'ям Едвард Харді.

На турнірі Ultimate Martial Arts Championships (UMAC) у Мілтон-Кейнсі актор знову вийшов на ринг і здобув перемогу. Змагаючись у категорії 41-річних і старших, Харді у ваговій категорії до 82,3 кг здолав усіх трьох своїх суперників на шляху до золотої медалі.

Після ReOrg Open один із суперників Харді розповів, що актор виявився дуже сильним суперником та ледве не зламав йому руку.

"Я намагався зробити все можливе, але він просто був набагато сильнішим за мене, я повинен визнати. Він сильний і талановитий хлопець.

Я маю історію, яку буду всім розповідати. Мої діти були там, дивилися. А найголовніше – і я отримав бронзову медаль.

Я думав, що, можливо, він може прийти, поспостерігати і трохи підвищити популярність турніру. Але я не знав, що він насправді змагатиметься, тому це був шок", – розповів 40-річний армійський ветеран Денні Епплтон Ladbibletone.

Влітку 2023-го Том змінив синій пояс на фіолетовий. Актор поділився фотографією свого нового пояса в Instagram. Підвищення класом для Харді означає, що наступного разу, коли він візьме участь у турнірі БЖЖ, то отримає набагато сильніших суперників. Починаючи з фіолетового пояса, атлет офіційно допускається до тренувань та навчання менш досвідчених спортсменів. Власників фіолетового пояса можна назвати професіоналами бразильського джиу-джитсу. Вони мають достатньо знань та часу на татамі, щоб протистояти джитсерам із коричневими та навіть чорними поясами.

Інші матеріали автора на Спорт 24

"Суперники": теніс як метафора сексу, драматичний любовний трикутник, підготовка Зендеї з тренером кривдниці Світоліної

Україна – Грузія у 2006-му: ми стартували у відборі Євро, Ребров зіграв востаннє – ексклюзивні спогади Єзерського і Циганика

Фартова Арена Львів підвела, а Петраков "відгрібав" від експертів – яким був останній матч збірної в Україні перед повномасштабною війною