Як повідомили у прес-службі Львівської міськради, дівчинка вже два місяці посилено готується до забігу на 5-кілометрову дистанцію: двічі на тиждень займається у Національному реабілітаційному центрі Незламні (Unbroken) із фізичним терапевтом і двічі – на велотреку та стадіоні з професійними тренерами бігового клубу Probig.

Взяти участь в одному з найбільших та найпрестижніших марафонів у світі українку запросила американська фундація One World Strong, що допомагає ветеранам і цивільним, які постраждали внаслідок терактів та військових дій.

Мета Яни – нагадати світу, що війна в Україні триває, продовжують страждати та гинути діти й дорослі, і щодня зростає кількість людей з ампутаціями.

Окрім цього, дівчинка бігтиме марафон, щоб зібрати 615 тис. гривень на спортивний протез для важкопораненого 30-річного захисника Олександра Рясного, пацієнта центру Незламні, який втратив праву ногу на Запорізькому напрямку.

Торік восени Яна вже брала участь у львівському півмарафоні. Тоді вона тільки вчилася користуватися біговими протезами і разом з іншими пацієнтами центру Unbroken, українськими воїнами здолала символічну Милю незламності – завдовжки лише у 70 метрів, повідомляє Divoche.Media.