"Ми, як міністри та старші посадові особи, відповідальні за спорт, наших держав-однодумців, взяли до відома рекомендовані умови участі для індивідуальних нейтральних спортсменів та допоміжного персоналу з російським або білоруським паспортом у міжнародних спортивних змаганнях та супровідну заяву для преси, опубліковані Міжнародним олімпійським комітетом (МОК) 28 березня 2023 року.
Ми стверджуємо, що російській державі, яка двічі порушила олімпійське перемир’я, не можна дозволити використовувати спорт для легітимізації її варварського та неспровокованого вторгнення в Україну, а білоруська держава не повинна мати можливість використати спорт для узаконення своєї співучасті у загарбницькій війні росії.
Щодо рекомендацій МОК, ми чітко усвідомлюємо, що хоча МОК відреагував на деякі аспекти, які викликають серйозне занепокоєння, порушені у нашій колективній заяві від 21 лютого 2023 року, залишаються значні проблеми, не в останню чергу, щодо військових зв’язків спортсменів, державного фінансування, визначення того, що таке команди, та механізми забезпечення виконання.
Ми ще раз підкреслюємо, що наша позиція не є дискримінацією окремих осіб на підставі їхнього паспорта, і ми поважаємо права всіх спортсменів на ставлення без жодної дискримінації відповідно до Олімпійської хартії. Ми зосереджені на чесних спортивних змаганнях, а також на тому, щоб російські та білоруські спортсмени в жодному разі не виступали як представники своїх держав, чого МОК також прагне забезпечити через свої рекомендації.
Повністю поважаючи автономію спортивних організацій, ми уважно спостерігатимемо за виконанням рекомендацій МОК та міжнародними спортивними федераціями протягом найближчих тижнів. Якщо ці проблеми не будуть вирішені, ми очікуємо, що МОК перегляне свій підхід", – йдеться в заяві.
Таке звернення підписали представники Албанії, Австралії, Австрії, Бельгії, Болгарії, Канади, Хорватії, Кіпру, Чехії, Данії, Естонії, Фінляндії, Франції, Німеччини, Греції, Ісландії, Ірландії, Італії, Японії, Кореї, Латвії, Ліхтенштейну, Литви, Люксембургу, Нідерландів, Нової Зеландії, Норвегії, Польщі, Португалії, Словаччини, Словенії, Іспанії, Швеції, України, Великої Британії та США.