"Я ставлюся до цієї новини дуже негативно, особливо враховуючи ті публікації, які пані Ірина Горбачева зробила після оголошення про можливу зміну спортивного громадянства. Судячи з коментарів, Горбачева та Ковтун мають претензії до своєї національної федерації та Міністерства молоді та спорту, але це все можна назвати менеджментом українського спорту.
Рішенням про зміну громадянства Ковтун відвертається не від менеджменту, а від глядачів, які вболівали за нього на змаганнях, від того маленького хлопчика чи дівчинки, які, дивлячись Олімпійські ігри, надихалися здобутками, на той момент, українського спортсмена.
Навіть якщо Ковтун разом із тренером вирішать залишитися у збірній України, для багатьох уболівальників вони залишаться зрадниками. Іллі варто задуматися про те, як і де змінити напис home на руці на homeless (дім на бездомний, – ред.)
Варто зазначити, що під час дискусій щодо можливого переходу лунали досить цікаві коментарі. Тренер Ковтуна заявила, що вони з Іллею не отримували належної допомоги від держави, тоді як пан Матвій Бідний стверджував, що вони були повністю забезпечені. Вважаю, що український платник податків має право побачити документи та дізнатися, скільки державних коштів було витрачено на підготовку Ковтуна за останні три роки.
Український спорт є важливим рупором України, відіграючи ключову роль у тому, щоб Україна залишалася в медійному просторі, аби світ не забув про геноцид українського народу, який росія вчиняє щодня. У такий час неприпустимо відмовлятися від Батьківщини, так само як і писати, що ви проходите "пекло", коли сотні тисяч українців втратили домівки, інші захищають державу на передовій, а величезна кількість українців вже загинули.
Що ж сталося в житті тандему Ковтун – Горбачева, що вони назвали це "пеклом"? Ми співпрацюємо та допомагаємо у підготовці нашій команді Invictus Games, і я щиро бажаю, щоб пан Ілля та пані Ірина поспілкувалися з Героями та трохи повернулися до реальності", – сказав Гераскевич у коментарі для Tribuna.