"Не хочу нікого засуджувати. Насправді кожен в праві приймати для себе рішення про свою кар’єру самостійно. Але, звичайно, зміна спортивного громадянства Ковтуна відіб’ється як на нашому спорті, так і на іміджі самого спортсмена. Думаю, Ілля має зважувати дуже багато чинників, наважуючись змінити спортивне громадянство під час війни, що триває на Батьківщині. І розуміти, як на це відреагують вболівальники й не тільки.

Сподіваюся, що задана публічна дискусія і є спробою знайти такий варіант, який би врахував всі обставини. І особисті інтереси спортсмена, українського спорту і ситуацію в державі. Тому тут важлива роль і Міністерства, НОК, Федерації гімнастики.

Кожен з нас зараз є представником нашої держави у світі, яка так потребує підтримки. Тим паче коли йдеться про топових спортсменів рівня Іллі. Зараз мільйонам українців доводиться дивитися в майбутнє та діяти, жертвуючи багато чим, аби захистити нашу державність та право бути собою.

Пригадую, як лунав гімн у 2014 році на чемпіонаті Європи після моєї перемоги і я зі сльозами на очах думала, як повертатися в Україну, де вже захоплений мій рідний Донецьк. Розуміла, що у своє місто вже не повернуся і де жити було невідомо. Але від того лише важливішою була та перемога – для всіх українців, яким було важко. Хотілося тоді всьому світові показати, що ми є сильними й здатними перемагати.

Також нещодавно усі побачили, яким сильним може бути голос спортсмена за кордоном на прикладі вчинку Ольги Харлан. Відмовившись потиснути руку росіянці, вона заполонила світові медіа. В результаті домоглася зміни правил, її допустили до Олімпіади й там була перемога.

Давайте таки дочекаємося оголошення самого рішення. Звичайно, якщо буде зміна громадянства, це може мати негативний вплив на наших юних спортсменів за кордоном. Стати таким собі прикладом для наслідування.

Але, думаю, як тут бути, кожен з них вирішуватиме насамперед виходячи з власних цінностей та інтересів. І у декого може бути й зворотна дія – ще більша жага виступати за Україну. Адже тут важливим є не лише рішення Іллі, а й також реакція на це спортивної спільноти, глядачів, державних інституцій. Увесь цей комплекс факторів матиме вплив.

До того ж переконана, що не варто когось одного винити, мотивуючи власні дії. Кожен здатен самостійно оцінити події й змоделювати власну поведінку. Під час війни прикладів гідних вчинків українців різних професій і сфер діяльності достатньо аби надихатися самому та проявляти волю допомогти рідній країні", – сказала Саладуха Tribuna.com.