21-річний дебютант Ігор був знятий з дистанції, коли відстав від лідера на коло. Це сталося на передостанньому колі перегонів.

Спортсмени долали вісім кіл дистанції протяжністю 4,4 кілометра.

Зазначимо, що представник маунтенбайку змагався на Олімпіаді вперше за 12 років. Олександр Гудима здобув олімпійську ліцензію після перерозподілу квот.

Золото в драматичній боротьбі з господарем змагань Віктором Корецкі виборов зірка шосейного велоспорту Том Підкок. Він є чинним чемпіоном світу та чемпіоном Олімпіади в Токіо в цьому виді маунтенбайку.

Підкок лідирував на стартовій частині дистанції, проте пізніше спіймав прокол колеса і втратив на цьому понад 35 секунд. Лише під кінець гонки британець зумів наздогнати групу лідерів. Бронзу виборов південноафриканець Алан Хізерлі.