– Якщо простежити за вашим Twitter, то можна помітити, що до 24.02.2022 в ньому взагалі не було згадок про Україну. 23 лютого, за добу до російського вторгнення, ви писали про завершення зйомок про перемогу збірної Чехії з хокею в Наґано-1998. Зранку 24-го числа все змінилося. Відтоді ваш Twitter перетворився на хроніки російсько-української війни…

– Все просто, ще 23 лютого 2022 року я б ніколи не повірив, що таке в наш час, у центрі Європи можливо. Коли прокинувся вранці наступного дня, був приголомшений новинами. Для мене був шок, що росія пішла на Україну з повномасштабною війною. Тому з першої хвилини захотілося підтримати Україну бодай словесно. Вирішив, що буду постійно писати і говорити речі, які допоможуть зупинити цю війну. Щоб в Україні перестали гинути люди.

– Взагалі, війна в Україні триває з 2014 року. Правда, не така масштабна, але росіяни анексували півострів Крим, вдерлися на територію двох областей. Може, в Чехії це відчувалося не так сильно, але люди гинули вже тоді.

– Це наша спільна вина, що тоді ми не надали подіям в Україні достатньої уваги. Ми слухали нашого президента, проросійського політика Мілоша Земана. Він всюди говорив, що в Україні – громадянська війна, внутрішньоукраїнський конфлікт. Це була спотворена інформація, фактично російська пропаганда.

Можу сказати, що не був згоден із Земаном вже тоді, розумів, що росія не мала права забирати в України Крим, але не був достатньо активним, щоб почати голосно говорити через власні соцмережі вже в 2014-му. Це була моя помилка. Нині я це усвідомлюю. Тому намагаюся говорити про війну в Україні щодня. Чи в соцмережах, чи під час зустрічей у Чехії чи інших країнах, – сказав Гашек в інтерв'ю Sport.ua.