Команди розпочали доволі гостро, перевагу одразу захопили "Три леви" – відзначитися міг Гордон. Згодом "Фурія Роха" перехопила ініціативу і цілком могла відкривати удару, але удару Баени з середньої відстані забракло точності.

Під завісу першої половини зустрічі Коллвел небезпечно пробивав головою, але іспанців виручила поперечка. Однак англійці таки вирвалися вперед у вже компенсований до першого тайму час. Хавбек Манчестер Сіті Коул Палмер пробивав зі штрафного, м'яч зрикошетив від Джонса і залетів у сітку.

Після цього пристрасті на полі захмарно злетіли. Палмер побіг до лави запасних піренейців святкувати гол своєї команди, чим спровокував сутичку. За шарпанину на газоні червоні картки отримали представники тренерських штабів обох колективів.

Іспанці могли відновити статус-кво одразу по перерві. Однак гол Абеля Руїса скасували через офсайд – VAR підтвердив положення поза грою. Згодом капітан піренейців з пробивав убивчої позиції після вивіреного навісу від партнера, однак м'яч пролетів повз ворота.

На 90+7 хвилині Абель Руїс заробив суперечливий пенальті. Потерпілий сам взявся виконувати вирок арбітра, однак не зміг переграти Траффорда, який став героєм ключового епізоду турніру. Голкіпер збірної Англії усі 6 поєдинків Євро відіграв "на нуль".

Другі жовті картки встигли заробити Гіббс-Вайт і Бланко, які перебували вже на лаві запасних.

1:0 – Англія втримала перевагу і втретє в історії тріумфувала на молодіжному чемпіонаті континенту.