Паралімпіада-2024: Україна здобула 9 нагород, але не піднялася у медальному заліку – підсумки дня

6 вересня 2024 , 00:20 / Читать на русском

У Парижі відгримів восьмий день Паралімпійських ігор-2024.

Українські спортсмени вкотре потішили вболівальників та додали у свою скарбничку чимало нагород, зокрема золотих.

Збірна України з голболу здобула історичне срібло Паралімпіади-2024, прикро програвши у фіналі Японії

Отож, у восьмий змагальний день Україна здобула дев'ять медалей. Дві з них – золоті, аналогічна кількість срібних та п'ять бронзових. Чемпіонами Паралімпіади-2024 стали Наталія Ніколайчик, яка відкрила лік нагородам у дзюдо, та легкоатлетка Марія Помазан у штовханні ядра.

Перше у історії сріло виграла збірна України з голболу, яка поступилась у фіналі Японії (3:4). Ще одну медаль такого гатунку виборола 12-разова призерка Паралімпійських ігор Оксана Ботурчук у бігу на 100 метрів.

Бронза також в активі велосипедиста Павла Баля, дзюдоїстів Анжели Гаврисюк та Давида Хорави, плавця Данила Чуфарова й збірної України з плавання, яка у складі Ярослава Семененка, Анни Гонтар, Олександра Комарова та Ірини Пойди, фінішувала третьою в естафеті 4х50 м, встановивши європейський рекорд.

У підсумку така кількість здобутків не допомогла Україні зрушити з 7 місця у медальному заліку. Очолювати список продовжує Китай.