США обігнали Китай, Україна фінішувала з найкращим результатом за 12 років – медальний підсумок Олімпіади-2024

11 серпня 2024 , 19:52 / Читать на русском

Спорт 24 демонструє медальний підсумок Олімпійських ігор у Парижі.

Лідером медального заліку стали Сполучені Штати Америки, у доробку яких 126 медалей. Зазначимо, що США до останнього конкурували з Китаєм за лідерство у медальному рейтингу. Очолити залік американцям допомогла жіноча збірна США з баскетболу, яка переграла у фіналі Францію.

США випередили Китай завдяки більшій кількості срібних нагород. Це перший випадок в історії літніх Олімпіад, коли переможця визначили срібні медалі.

До цього збірна США ставала найкращою за підсумками змагань на Олімпіаді в Токіо, Ріо-де-Жанейро та Лондоні, а китайці у 2008 році вигравали на домашніх Іграх у Пекіні.

Названо імена прапороносців України на церемонії закриття Олімпіади-2024

Українські спортсмени змогли завоювати 12 нагород. Завдяки такому результату наша країна розташувалась на 22-му місці в медальному заліку. Це найкращий результат України на Олімпійських іграх за останні 12 років. Найвище в рейтингу Україна була на Олімпіаді-1996 – дев'ятою.

Бронзові медалі у скарбничку України принесли: Ольга Харлан, Ірина Геращенко, Михайло Кохан, Жан Беленюк. Срібними призерами стали: Сергій Куліш, Ілля Ковтун, Парвіз Насібов, Ірина Коляденко, Людмила Лузан та Анастасія Рибачок.

Олімпійськими чемпіонами стали: збірна України з фехтування на шаблі (Харлан, Комащук, Бакастова та Кравацька), Ярослава Магучіх і Олександр Хижняк.