Тимощук вперше згадав про війну в Україні у своїй промові у Спортивному арбітражному суды під час апеляції проти санкцій з боку УАФ.

"Упродовж своєї карʼєри я працював в українських, європейських та російських клубах, і для мене головним критерієм завжди було чесне виконання своїх обовʼязків перед клубом, перед фанами, перед командою. На мою думку, саме це важливо, коли ми говоримо про репутацію футболу.

Футбол, як і спорт загалом, не має стати предметом політичних маніпуляцій. Для мене, фраза "репутація футболу" це не лише цитата з Кодексу УАФ. Тому якщо Комітет етики та чесно гри звинувачує мене в такому серйозному порушенні, то повинен надати солідніші докази, ніж лише гнів та відсутність реакції з боку футболіста. Для мене репутація футболу – щось більше, ніж предмет для маніпуляцій щодо поточної політичної ситуації.

Видається, що Комітет лише створив штучний інформаційний привід для ЗМІ. Як ще пояснити появу безлічі повідомлень з цитуванням їх (Комітету) заяви у всіх можливих та неможливих ЗМІ протягом неповного дня з моменту публікації? Я чітко виступаю за мир на батьківщині, і хочу аби всі сторони сіли за стіл перемовин та знайшли консенсус, що відновить мир.

Якщо комітет вважає, що моє відсторонення, позбавлення регалій та тренерської ліцензії, допоможе відновити мир – я готовий відмовитися від усього самостійно. Але як професійний спортсмен, як людина, для якої репутація у футболі більше ніж слова, я не дозволю, аби мене використовували для політичних маніпуляцій", – цитує Тимощука Telegram-канал "Футбол з вертольоту".

Нагадаємо, УАФ заборонила Тимощуку займатися будь-якою діяльністю, пов'язаною з футболом довічно. Але CAS задовольнив апеляцію зрадника, який вимагав зняти з нього санкції. Після цього Володимир Зеленський позбавив Анатолія державних нагород.