– Скільки років дискваліфікації може отримати Мудрик?
– У допінг-системі підхід наступний. Почалося розслідування в клубі й на рівні національного допінг-центру. Багато чого залежить від футболіста: іде він назустріч чи заперечує, що щось приймав. Допінгові лабораторії ніколи не помиляються, тому не варто виляти – дадуть максимальний термін.
Препарати розділені на класи. Їх більше дюжини. Максимальне покарання – чотири роки. Мельдоній – це кардіотропний препарат. Мудрик, якщо не буде ховатися й співпрацюватиме з розслідувачами, то більше двох років не отримає.
– Суспільний резонанс може вплинути на терміни відлучення від спорту?
– Я взагалі не зовсім розумію, як ця інформація потрапила в пресу. Її до винесення рішення чи покарання заборонено розповсюджувати. Йде розслідування, викликається лікар команди, співпрацюють інші працівники Челсі. Все фіксується в протоколі, але це конфіденційна інформація.
– На вашу думку, чи варто відкривати пробу Б?
– Лабораторії не помиляються. Вона відкривається в присутності лікаря команди і, як правило, спортивного директора клубу. Я в цій системі багато часу, 24 роки працював у федерації футболу, і жодного випадку не було, щоб проба Б не підтверджувала пробу А. У лабораторіях суперкласна система діагностики. Але якщо Челсі вважатиме за потрібне відкрити другу пробу, то так і буде.
– Хто оплачує відкриття другої проби?
– Її тестування проводять або за гроші клубу, або самого спортсмена. Це задоволення не з дешевих.
– Скільки коштує?
– Десь до 500 доларів, – розповів Попов в інтерв'ю для Футбол 24.
Нагадаємо, наразі Мудрика відсторонили від тренувань з Челсі на невизначений термін.