Чемпіонку Вімблдону 2023 дискваліфікували на 4 роки через допінг
Чеська тенісистка Маркета Вондроушова відсторонена від змагань до 21 червня 2030 року.
Чемпіонка Вімблдону 2023 та срібна призерка Олімпіади 2020 Маркета Вондроушова отримала дискваліфікацію на чотири роки за відмову пройти допінг-тест у грудні 2025 року. Про це повідомляє прес-служба Міжнародного агентства із забезпечення чесності в тенісі (ITIA).
Перша ракетка України вилетів з Вімблдону на самому старті кваліфікаціїІнцидент стався 3 грудня 2025 року, коли офіцер допінг-контролю прибув до помешкання 26-річної спортсменки приблизно о 20:00 для проведення позазмагального тесту, однак вона відмовилася його проходити.
Свою відмову Вондроушова пояснила стресом, проблемами з психічним здоров'ям і побоюваннями за власну безпеку. Трибунал врахував аргументи тенісистки, а також свідчення офіцера допінг-контролю, який намагався провести тест, однак визнав їх недостатніми для виправдання відмови.
Дискваліфікація триватиме до 21 червня 2030 року. Водночас спортсменка має право оскаржити вердикт у Спортивному арбітражному суді (CAS).
Нагадаємо, Вондроушова раніше була шостою ракеткою світу, однак нині посідає 122-ге місце у рейтингу WTA. Після останнього оновлення вона втратила 73 позиції.
Калініна перемогла Снігур в українському дербі та вийшла в 1/8 Істборна перед Вімблдоном