Олімпіада-2024: стала відома загальна сума призових, яку заробили українські атлети за медалі

12 серпня 2024 , 15:02 / Читать на русском

Українські спортсмени здобули 12 нагород на Олімпійських іграх у Парижі.

Завдяки такому результату наша країна розташувалась на 22-му місці в медальному заліку. Це найкращий результат України на Олімпійських іграх за останні 12 років. Найвище в рейтингу Україна була на Олімпіаді-1996 – дев'ятою.

Зеленський оцінив результат українських атлетів на Іграх у Парижі: "Змогли показати нашу волю до перемоги"

За олімпійські медаллі нашим спортсменам передбачалися призові. 125 тисяч доларів за золото, 100 – за срібло і 80 – за бронзу. Загальна суму призових, яку НОК України заплатить олімпійцям становить 68, 3 мільйони гривень, адже у нашій скарбничці 3 золоті, 5 срібних та 4 бронзових нагороди.

Найбільшу суму отримає фехтувальниця Ольга Харлан – 250 тисяч доларів. Вона спершу стала бронзовою призеркою Олімпіади в Парижі в особистих змаганнях, а пізніше поповнила український доробок золотом у командній шаблі.

Зазначимо, що на Олімпіаді в Токіо українські атлети завоювали 19 медалей: 1 золото, 6 срібних та 12 бронзових. Тоді сума загальних призових становила 1.84 мільйони доларів, що на 170 тисяч більше, ніж на Олімпійських іграх у Парижі.