Дюплантіс з олімпійським і світовим рекордами вдруге завоював золото Ігор, підтвердивши статус короля стрибків з жердиною

5 серпня 2024 , 22:54 / Читать на русском

У Парижі відбувся фінал стрибків з жердиною серед чоловіків.

Найбільшим фаворитом у стрибках з жердиною був багаторазовий чемпіон світу та олімпійський чемпіон Токіо швед Арман Дюплантіс.

Магучіх, Геращенко і Кохан нарешті отримали олімпійські медалі – гімн України у Парижі

Стартову висоту 5,50 м у фіналі Парижа змогли подолати усі учасники фінального протистояння. Натомість планка 5,70 виявилася нездоланним бар'єром лише для одного стрибуна з жердиною – латвійця Вальтерса Крейса.

Далі легкоатлети брали висоту 5,80 – на цій позначці завершили змагання одразу четверо легкоатлетів. На висоті 5,85 зійшли з дистанції двоє стрибунів. Наступна планка (5,90) не підкорилася також двом фіналістам.

Головна боротьба за олімпійське золото на позначці у 6 метрів розгорнулася між Дюрлантісом, американцем Семом Кендріксом та греком Еммануїлом Кералісом. У підсумку з олімпійським рекордом чемпіоном став Дюплантіс. Срібло у Кендрікса (5,95), Кендрікс став володарем бронзи (5,90).

Арман продовжив стрибати і взяв планку 6,25 – це новий світовий рекорд!