ЛЧ-2024/25 стартувала у Литві розгромною перемогою команди українця

10 липня 2024 , 01:00 / Читать на русском

9 липня офіційно стартувала Ліга чемпіонів-2024/25. Перші матчі у рамках 1-го кваліфікаційного раунду зіграли команди найменш рейтингових європейських ліг.

УЕ Санта Колома (Андорра) – Балкані (Косово) – 1:2

Голи: Ель Газуї, 22 – Емерльяху, 42, Карріца, 90.

Вікінгур (Ісландія) – Шемрок Роверс (Ірландія) – 0:0

Вилучення: Д. Ньюджент, 81 (ШР).

Віртус (Сан-Маріно) – ФКСБ (Румунія) – 1:7

Голи: Баттістіні, 86 – Олару, 6 (пен.), 11, 37, Попа, 22, 27, Мікулеску, 70, 73.

З цього сезону Ліга чемпіонів змінює формат, що вплинуло і на дати старту. Раніше головний клубний турнір Європи починався наприкінці червня з попереднього раунду кваліфікації. Цьогоріч все починається відразу з першого раунду, де зійдуться 28 команд.

Українськи арбітри працюватимуть на матчах Ліги конференцій – УЄФА запросив одразу дві бригади

Найперший матч нового турніру відбувся у литовському Паневежисі, де однойменний місцевий клуб приймав фінський ГІК. Перший гол Ліги чемпіонів-2024/25 записав на свій рахунок 31-літній півзахисник господарів Ернестас Велюліс. Він відзначився вже на 17-й хвилині, а згодом його партнери довели гру до сенсаційної розгромної перемоги – 3:0. Тепер фінам за тиждень потрібно сподіватися на потужний камбек у рідних стінах. У заявці Паневежиса був український захисник Андрій Карвацький, але він просидів весь матч на лаві запасних.

Впевнено стартував і валлійський Нью-Сейнтс, який за тайм не залишив мокрого місця від Дечіча з Чорногорії – 3:0.

Ну і, звичайно, можна відпочивати у другому матчі румунському ФКСБ: 7:1 на виїзді проти Віртуса з Сан-Маріно не залишають жодного питання, щодо переможця пари.

В інших протистояннях все вирішиться у матчах-відповідях, які відбудуться 16 та 17 липня.