Як чемпіон України Олексій Поползін популяризує греблю на ялах в Україні та світі

15 серпня 2022 , 11:05 / Читать на русском

Хто стоїть за популяризацією українського спорту? Чому про Олексія Поползіна знають і за кордоном? Про це та про особисте ставлення спортсмена до свого досвіду розповідаємо далі в матеріалі.

"Я хочу, аби цей спорт розвивався й ставав дедалі популярнішим; аби молодь ним захоплювалася й знаходила у ньому натхнення”, – завжди говорить Олексій Поползін у своїх інтерв’ю.

Член Федерації морських багатоборств України та чотирикратний чемпіон України з 2015 по 2018 роки, Олексій Поползін захопився греблею на ялах у 2014 році: пішов на тренування з друзями й не зміг залишити цей спорт звичайним хобі.

Нині майстер спорту та чемпіон з греблі на ялах, до цього Олексій спробував багато іншого спорту: підтягування з вагою, біг на довгі дистанції, підняття штанги. Цікаво, що всі ці починання приносити Поползіну відмінні результати та визнання тренерів, серце якого, як виявилося, належить греблі. Чому так? "Бо є зв’язок з морем, а після тренувань влітку можна вдосталь наплаватися", – просто зазначає Олексій.

Зараз чемпіон живе популяризуванням греблі на ялах у світі та планує відкриття власної спортивної школи. Поползін вже має тренерський досвід і прагне розвиватися в цьому напрямку далі, знайомлячи з улюбленим спортом людей, незалежно від віку та рівня підготовки, – і сам не планує залишати тренувань: "Я продовжую тренуватися й підтримувати свою змагальну форму, тому що спорт – це обов’язкова частина мого життя", – зауважує він.

Разом зі своєю командою спортсмен відновив та відкрив нову морську базу для греблі на ялах. Так, спільними силами Олексій з друзями по команді повністю оновили тренувальне наповнення молодих спортсменів. "Раніше були дерев’яні човни та весла, з якими було багато проблем – від гнилих човнів, які постійно протікали, до весел, які постійно ламалися", – згадує Поползін. Нині замість деревʼяних човнів спортсмени тренуються та човнах зі скловолокна, в весла замінили карбоновим.

Замінили й підʼїзну систему, яка встановлюється у човен. Тепер вона має вигляд каретки на рейках, тренуючись на якій працюють і руки, і ноги. А не лише спина та руки, як це було на минулому інвентарі.

На секцію з морських багатоборств приходять підлітки, а Поползін долучається до занять як тренер. Розвиток греблі, модернізація інфраструктури цього спорту, фінансування та своєчасний ремонт інвентарю – місії Олексія, як людини, яка активно працює на підвищення обізнаності про морські багатоборства в Україні та світі, займається налагодженням контактів з міжнародними федераціями спорту й заохочує до занять усіх зацікавлених.

Поползін не зупинився на оновленні інвентарю на тренувальній базі, а разом з командою запустив виробництво склопластикових човнів та карбонових весел. Нині цим новітнім інвентарем користуються команди по всій Україні та за кордоном.

До такої активності чоловіка спонукають власні приємні спогади про спортивний шлях: "Мене надихають спогади про перші перемоги та відчуття командності, тому я хочу передати ці знання наступним поколінням", – пояснює він.

До речі, про командність – виявляється, у греблі на ялах це одночасно найприємніше та найскладніше. "Моїм найбільшим страхом завжди було підвести команду, а найприємнішим – поплавати після перегонів", – згадує Олексій.

Чемпіон зазначив, що у цьому спорті все зав’язано на командній роботі. Протягом усієї дистанції важливо працювати на повну, в жодному разі не опускати весло. Якщо в одного учасника команди закінчаться сили, то це миттєво вплине й на інших. Гребля на ялах – це потужна фізична та ментальна робота над собою, бо наскільки тренується тіло, настільки ж і сила волі.

Що характеризує Олексія Поползіна, як видатного спортсмена? Дві людські якості, які у Поползіна розвинуті на максимум – наполегливість та дисциплінованість. Щось ніби-то неможливе для нього, це лише те, над чим треба наполегливіше попрацювати. Якась помилка – очевидний натяк на те, що потрібно більше тренувань. Якісь тривожні думки – знак, що варто відпочити та щось обдумати.

У житті Олексія немає чогось, з чим не можна впоратися: трохи більше зусиль, трохи щільніший графік, і все обов’язково вдасться. А найзахопливіше те, що ця філософія спортсмена відчувається у його енергії, якою він відкрито та щиро ділиться з тими, хто її потребує.

Любов до греблі на ялах зчитується у словах Поползіна, коли він ніжно говорить про свій спорт: "Насправді складно описати усі відчуття, які викликає у мене гребля. Це радість від подолання труднощів під час тренувань та змагань, відчуття єднання з командою, гордість за виконану роботу, внутрішнє задоволення після кожного досягнутого результату", – розповідає він.

Очевидно, що для Олексія Поползіна, який є не лише талановитим спортсменом та тренером, а ще й суддею, гребля на ялах та морські багатоборства в цілому є справжнім домом, де він відчуває себе впевнено і готовий запросити на затишні й одночасно активні тренування кожного, хто виявить бажання поринути у цей яскравий світ спорту.

В Олексія можна повчитися впевненості, витриманості, силі духу та волі, вірності своїй справі. Завдяки йому ми та увесь світ спостерігаємо за розвитком автентичного, втім цікавого та видовищного спорту. Що ж, чекаємо наступних змагань.