Футбольні жуйки із 90-х: коштували 1 рубль, мекка біля стадіону "Україна" і "камінь-ножиці-папір"
Спорт 24 пропонує відвідати "стару школу". Олди тут?
Надворі 1990 рік. Позаду чемпіонат світу 1986-го, а попереду – новий Мундіаль. Серед дітей – галас і радість, адже у продажу нова партія жуйок Final.
Компанія Ulker випускала жувальні гумки, вкладки яких містили фотографії відомих футболістів та збірних того часу. Спершу до ЧС-1986, а пізніше – до ЧС-1990. Одним із колекціонерів цих скарбів був Роман Задорожний зі Львова. Чоловік із радістю поділився власними дитячими спогадами.
"Одним із базарів, де можна було купити жуйки, був стадіон "Дружба" (нині "Україна"), який працював лише у суботу та неділю, – розповідає пан Роман. – У ці дні я приходив туди, купував жуйки, десь 1-3 штуки. Вони коштували близько 1 рубля. Одразу ж дорогою додому відкривав їх і тішився не так жувальній гумці, як вкладці, яка була всередині.
Збирав фантики в альбом для марок. Повторень було багато, тому я разом із хлопцями приносив наші вкладки до школи, йшли до підвіконня і влаштовували "турнір". Спершу "камінь-ножиці-папір", далі вдаряєш по фантику і, якщо вдалось перевернути, – він твій. Іноді міняли кілька вкладок на одну, якої не мав. Гралися не лише у школі, а й у дворах та під’їздах будинків”.
Нагадаємо, що у 1990-му тріумфатором італійського Мундіалю стала збірна ФРН, яка у фіналі здолала Аргентину завдяки реалізованому наприкінці матчу пенальті. Найкращим гравцем та бомбардиром цього чемпіонату став італієць Сальваторе Скіллачі, який забив 6 м’ячів, а найкращим молодим гравцем визнали півзахисника збірної Югославії Роберта Просінечкі.
Цікаво, що до одинадцятки футболістів радянської збірної, які зображені на фото, входили 9 українців. Серед них, наприклад, Ігор Бєланов, володар "Золотого м’яча-1986". Згодом деякі з них стали відомими тренерами. Олексій Михайличенко та Анатолій Дем’яненко тренували київське Динамо, а Олег Кузнєцов останнім часом очолював збірну України U-17.
Інші тексти авторки для Спорт 24
"Я ніколи не доводив себе до алкогольного сп'яніння": правила життя Андрія Шевченка